Mbërrijnë të tjera doza Pfizer/ Rama publikon shifrën: Numri i vaksinave deri tani ka shkuar në…


Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se sot kanë mbërritur të tjera doza vaksinash. Me anë të një postimi në Facebook, Kreu i Qeverisë thotë se në aeroportin e Rinasit mbërritën 11 700 vaksina Pfizer, duke e çuar në mbi 1 milionë.

vaksina

“Aeroporti “Nënë Tereza” – Kanë mbërritur sërish edhe 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer, duke e çuar në 1,079,650 sasinë e vaksinave AntiCovid të mbërritura deri tani

Me zgjerimin e fashës së vaksinimit për qytetarët +50 vjeç, vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit dhe nuk do të ndalemi, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar”, shkruan Rama.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *