Mbërrin një tjetër kontingjent vaksinash, Kosova merr 3,510 doza Pfizer

Mbërrijnë në Kosovë 3,510 vaksina Pfizer. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës.

Në një përgjigje për Telegrafin, nga Ministria e Shëndetësisë kanë shpjeguar se ky kontingjent është pjesë e asistencës së Bashkimit Evropian për Kosovën në sigurim të vaksinave.

“Divizioni i Komunikimit me Publikun ju konfirmon se Ministria e Shëndetësisë ka pranuar mbrëmë kontigjentin e radhës prej 3510 vaksinave të Pfizer, pjesë e asistencës së BE-së për Kosovën në sigurimin e vaksinave kundër COVID-19”, thuhet në përgjigjen e MSH-së.

Një ditë më parë Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se deri të hënën vaksinën antiCOVID e kanë marrë 46.097 qytetarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *