“Mbështeti projektin ruso-serb të Ballkanit të Hapur”/ Sulmi në Veri, Berisha akuza Ramës: Argat i Vuçiçit, u bë armik i shqiptarëve të Kosovës

mbeshteti projektin ruso serb te ballkanit te hapur sulmi ne veri berisha akuza rames argat i vucicit u be armik i shqiptareve te kosoves
mbeshteti projektin ruso serb te ballkanit te hapur sulmi ne veri berisha akuza rames argat i vucicit u be armik i shqiptareve te kosoves

Sali Berisha gjatë fjalës së tij në seancën e kësaj të hëne në Kuvend, u ndal tek sulmi terrorist në Veri të Kosovës dhe deklaratat e Edi Ramës.

Ish-kryeministri akuzon Ramën si “argat i Vuçiçit”, i cili punoi për “projektin e copëtimit të Kosovës”.

[embedded content]

“Nikolla Pashiq është gjithashtu kryeministri më kruel, më i pamëshirë, barbar, mizor kundër shqiptarëve. Pejës, krahinave të tjera të Kosovës gjatë luftërave Ballkanike. Pashiq është autori i krimeve më monstruoze për të cilat Trocki thotë se mbushi Vardarin me koka shqiptarësh. Majkëll Martin gjen Edi Ramën, 100 % të krahasueshëm, sepse Edi Rama nga dita që edhi në pushtet gjer në datën 25 shtator u bë avokat kryeson i të gjitha projekteve të serbomnadhisë. U bë po aq armik i shqiptarëve të Kosovës dhe kombit shqiptar sa vetë Aleksandër Vuçiç.

Edi Rama pas vizitës në Beograd, në mënyrën më persistente u angazhua për realizimin e projektit të ndarjes dhe copëtimit të Kosovës. Ndaj dhe Majkëll Martin thotë se, pas Pashiqit është kryeministri më i mirë i Serbisë.

Edi Rama pasi dështoi në projektin e copëtimit dhe ndarjes së Kosovës, si argat i Vuçiçit u angazhua me të gjithë potencialin e tij për projektin ruso-serb të Ballkanit të Hapur. Ai vuri në darë Kosovën, vetëm e vetëm për ta nënshtruar atë në një projekt që shënonte vendosjen e hegjemonsië serbe dhe në shekullin e 21, mjerisht përsëri pas 100 vitesh në rajonin e Ballkanit. A ka argat më të shpifur më të shpërfytyruar se ky. A ka albanofob me të madh në historinë shqiptare se Edi Rama.

Pas sulmit terrorist, Rama del dhe këkron konferencë ndërkombëtare për Kosovën. nuk përcolli ngushëllime familjes. si ndiheni ju nga kjo sjellje?”, tha Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts