“Mbështetja e SHBA-së për Ukrainën nuk do të mungojë”, Biden zbulon bisedën telefonike me Zelenskyn

Presidenti amerikan Joe Biden, ka konfirmuar sërish mbështetjen për Ukrainën.

Biden ka zhvilluar edhe një bisedë me presidentin Volodymir Zelensky duke e vlerësuar atë për rezistencën kundër agresionit rus.

Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Carine Jean-Pierre tha se Biden dhe Zelenksy biseduan edhe për situatën në termocentralin bërthamor Zaporizhzhia.

“Presidenti përsëriti sërish mbështetjen e SHBA për Ukrainën ndërsa vendi përballet me agresionin rus. Gjithashtu nuk do të mungojnë as mbështetje në armë dhe pajisje të tjera”, thuhet në njoftimin e Shtëpisë së Bardhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts