“Mbështetje e fuqishme për zgjerimit bllokut”, Gjermania emëron të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Manuel Sarrazi është emëruar nga qeveria gjermane si i dërguar i posaçëm për rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Sarrazi, nga radhët e të gjelbërve, ishte deputet në Bundestag nga viti 2008 deri në vitin 2021.

Viola von Cramon, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian, ka përshëndetur këtë vendim, duke e përgëzuar Sarrazin me anë të një postimi në “Twitter”.

“Ballkani Perëndimor ka nevojë për një mbështetje të fuqishme nga Bashkimi Evropian”, shprehet ajo, ndërsa e cilësi atë si mbështetës të fuqishëm të zgjerimit të bllokut.

Viola

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.