Mbetet e njëjtë situata e Covid-19 në Kosovë/ Regjistrohen sërish 7 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orë

Kosova ka shënuar sërish 7 raste të reja me COVID-18 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sërish është regjistruar po ashtu edhe një viktimë, si ditën e djeshme.

Njoftimi i plotë:

20 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.022 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.604.907 doza të vaksinës. Deri më sot 755.654 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 1.546 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 34 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.665.

Në total numri i rasteve aktive është 352.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.