Mbetet edhe 1 kuti për t’u numëruar/ PS kryeson në Këshillin Bashkiak të Tiranës, PSD i merr një mandat koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Kur janë numëruar 940 nga 941 kuti në këshillin bashkiak të Tiranës, Partia Socialiste kryeson me 34 mandate të fituara, nga 33 që kishte një ditë më parë.

Gjatë numërimit të kutive në qytetin e Tiranës gjatë ditës së sotme, përveç një mandati që fitoi PS-ja (ia mori PSD-së), një mandat gjithashtu deri në këto momente e ka humbur edhe koalicioni Bashkë Fitojmë që tani është me 15 mandate. Me ndryshimet e fundit, teksa ka mbetur edhe 1 kuti për tu numëruar, Keda Kaceli nga lista e BF-së rezulton se nuk e merr mandatin e këshilltarit.

Mandatin e BF-së rezulton se e ka marrë PSD-ja duke shkruar sërish në tre mandate.

Sipas numrit të votave, PD 4, PSD 3, PR 1, LZHK 1, PDIU 1, Nisma Thurje 1 si dhe Lëvizja Sot 1.

Në Tiranë fitoi kandidati i PS-së Erion Veliaj, i cili mori një mandat tjetër si kryetar i Bashkisë përballë 5 kandidatëve të tjerë. Veliaj fitoi bindshëm, me një diferencë të madhe votash ndaj kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi, i cili u rendit i dyti.

Capture
Capture

EMRAT
PS
1 Romina Argjir Kuko
2 Aldrin Haxhi Dalipi
3 Megi Bashkim Fino
4 Eridian Bajram Salianji
5 Etleva Hydai Bajrami
6 Endri Përparim Fuga
7 Ledia Petrit Tota
8 Plarent Pjeter Ndreca
9 Sonila Llambi Qato
10 Luan Hysni Bregasi
11 Arta Kostandin Dollani
12 Genci Musa Hyska
13 Joleza Jorgo Koka
14 Julian Bari Hodaj
15 Reme Korab Xholi
16 Besart Ilirian Kadia
17 Blerina Ilir Doracaj
18 Gazmend Luftar Paja
19 Silda Angjello çepe
20 Endrit Shpetim Hoxha
21 Adelina Mersin Greca
22 Hantin Jean Bonati
23 Vjollca Nuh Braho
24 Glindxhet Besim Madhi
25 Katerina Nikolin Marku
26 Aldo Genci Merkoçi
27 Albina Mystehak Nanaj
28 Enio Adrian Civici
29 Bruxhilda Pllumb Kito
30 Agim Daut Kraja
31 Maura Lazër Linadi
32 Halit Xhezar Valteri
33 Grejsi Lulzim Bixhi

34-Rezart Sopot Isufi

PD
1 Ilir Mehdi Alimehmeti
2 Silva Maksim Caka
3 Endrit Vullnetar Braimllari
4 Beti Shefki Njuma
5 Arben Zyhdi Tafaj
6 Floida Fadajev Kërpaçi
7 Tedi Gaqo Blushi
8 Ilda Safet Zhulali
9 Dorjan Xhezair Teliti
10 Ana Ali Azizaj
11 Artan Halit Distafa
12 Albana Bedri Kepi
13 Jonathan Akil Pano
14 Eriona Pullumb Bixha
15 Genci Mustafa Gjokutaj

PR
1 Albi Xhevdet Jahelezi

PSD
1 Bruno Geront çela
2 Irini Kostandin Goga

3 Krenar Alizot Canollari

PD
1 Enriketa Kristofor Pandelejmoni
2 Gentjan Fiqiri Muça
3 Irisi Arben Beleraj
4 Ervin Maliq Dushku

LZHK
1 Fabian Sokol Topollari

PDIU
1 Alda Fejzi Hasani

Nisma Thurje
1 Endrit Skënder Shabani

Bashkë
1 Mirela Besjan Ruko

Për të marrë informacione në kohe reale, të përditësuara, klikoni këtu:

Emrat e kandidatëve të zgjedhur në Këshillin bashkiak

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts