Mbeti i plagosur në atentatin në Shkodër/ Dikur qëllonte me armë ndaj policisë për të mbrojtur kanabisin, ja kush është Gjin Guri

Një i vdekur dhe një i plagosur raportohen në Dukagjin. Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për BalkanWeb se Zef Guri ka mbetur viktimë dhe Gjin Guri ka është plagosur rëndë.

Mësohet se ata janë babë e bir (Zef dhe Gjin). Gjin Gurit në nëntorin e vitit 2021 i është vendosur një sasi tritoli tek lokali i tij në Shosh.

Në vitin 2015, Gjin Guri ka shkëmbyer zjarr me policinë në një aksion anti-kanabis në zonën e Dukagjinit, pasi Guri dyshohej si kultivues i bimëve narkotike dhe për të shmangur kontrollet në qëlloi drejt efektivëve.

Ai u arrestua nga policia në banesën e tij në fshatin Shosh, pas operacioni të koduar “Bjeshkët” nga forcat e rendit dhe FNSH, ndërsa akuzohej për “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve” dhe “Kanosje”.

Po ashtu, kujtojmë se Gjin Gurit në nëntorin e vitit 2021 i është vendosur një sasi tritoli tek lokali i tij në Shosh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts