Mbi 1.000 migrantë të parregullt kapen në ujërat e Libisë në dy ditët e fundit

Organizata Ndërkombëtare e Migracionit (IOM), e lidhur me Kombet e Bashkuara (OKB), njoftoi se më shumë se 1.000 migrantë të parregullt janë kapur në ujërat detarë pranë Libisë në 48 orët e fundit.

“Më shumë se 1.000 migrantë të parregullt janë ndaluar nga Rojet Bregdetare të Libisë në dy ditët e fundit”, tha zëdhënësja e IOM-it Safa Msehli në llogarinë e saj në Twitter, pa dhënë detaje shtesë.

Në vitet e fundit, Libia është bërë një nga destinacionet më të rëndësishme për migrantët e parregullt afrikanë që ikin nga varfëria dhe konfliktet drejt Evropës.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com