Mbi 1 milionë teste për COVID-19/ Rritet numri i rasteve dhe viktimat në Itali, në 24 orë identifikohen mbi 220 mijë të infektuar

Në Itali janë raportuar 220, 532 raste të reja me koronavirus nga 1, 375, 514 teste të kryera.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë  294 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë në terapi intensive janë duke u trajtuar 1677 pacientë. Aktualisht në Itali janë pozitivë për COVID 2, 134, 139 qytetarë .

Gjithashtu gjatë ditës së sotme raportohet të jenë shëruar 90, 456 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.