Mbi 100 minatorë të bllokuar nën tokë në Donetsk

09:53 30/05/2022

Ndërprerjet e energjisë në rajonin lindor të Donetskut të Ukrainës kanë lënë 115 minatorë të bllokuar nën tokë, thotë guvernatori rajonal.

Rreth 112 janë bllokuar në minierën Tsentralnaya dhe tre në minierën Toretskaya.

Guvernatori Pavlo Kyrylenko tha se po punohet për të shpëtuar minatorët. Ai shtoi se rrethet Bakhmut dhe Kramatorsk janë pa energji elektrike mes luftimeve të ashpra./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *