Mbi 15 mijë viktima, Ukraina regjistron rekord viktimash nga COVID-19

Me afrimin e vjeshtës dhe uljen e temperaturave, Ukraina ka shënuar një rritje të madh të numrit të viktimave nga COVID-19.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë në Ukrainë, gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 538 të vdekur nga Covid-19, shifra më e lartë e viktimave e regjistruar në këtë vend. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 15 mijë e 579 raste.

Numri i rasteve në Ukrainë, i cili shënoi rënie në maj, filloi të rritet përsëri në shtator.

Numri më i madh i rasteve ditore në vend u regjistrua më 3 prill me 20.341 raste.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *