Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar me tri doza të vaksinës, në total në Kosovë janë 5,678 raste aktivë me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, informon se në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 5,678.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.909, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 2,995 persona.

Prej fillimit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1.722.865 doza të vaksinës.

Deri më sot 797.229 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 36.925 doza përforcuese dhe 2.182 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com