Mbi 30 plumba lëshohen në makinën e blinduar të policit në Afrikën e Jugut, reagimi i tij është i pabesueshëm (VIDEO)

Ky është momenti kur një gardian në Afrikën e Jugut, është duke luftuar me një bandë grabitësish të armatosur, të cilët lëshuan mbi makinën e tij të sigurisë mbi 30 plumba.

Sipas mediave të huaja, ish-snajperisti i policisë, Leo Prinsloo, po shoqëronte një ngarkesë me vlerë, me një makinë të blinduar tip “Toyota Land Crusier, kur u zu në pritë nga makina, që ishin plot me persona të armatosur.

Në videon e publikuar fillimisht dëgjohen disa të shtëna, ku si pasojë u dëmtua dritarja e makinës së blinduar.

Ajo që ka tërhequr më së shumti vëmendjen është se si Leo, i cili ka mbi 12 vite në Shërbimet Speciale në Policinë e Afrikës së Jugut, qëndron i qetë gjatë sulmit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.