Mbi 52 mijë të infektuar dhe 294 viktima në 24 orë/ Merkel: Situata dramatike, vala e katërt e pandemisë po godet vendin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e ka përshkruar dramatike situatën epidemiologjike në Gjermani.

Në një kongres të zhvilluar me kryebashkiakët, ajo theksoi se vala e katër po godet vendin shumë rëndë.

“Vala e katërt po e godet vendin tonë me forcë të plotë. Numri i infeksioneve të reja ditore dhe numri i vdekjeve është i frikshëm. Nuk është aspak vonë për të marrë vaksinën”, ka thënë Merkel.

Instituti i Robert Koch raportoi 52, 826 të prekur dhe 294 viktima në 24 orët e fundit.

Ndërkohë këtë javë qeveria dhe drejtuesit e 16 vendeve do të takohen për të diskutuar për kufizimet e reja kombëtare

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.