Mbi 777 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza, në Kosovë 314 raste janë aktivë me koronavirus

mbi 777 mije qytetare jane vaksinuar me dy doza ne kosove 314 raste jane aktive me koronavirus
mbi 777 mije qytetare jane vaksinuar me dy doza ne kosove 314 raste jane aktive me koronavirus

Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se aktualisht janë aktivë më koronavirus 314 raste, ndërsa theksojnë se situata epidemiologjike është e qëndrueshme.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157, 971. Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 989 persona.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë dhënë 2, 096 doza të vaksinës kundër koronavirusit, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë dhënë 1, 656, 937 doza.

Deri më tani 777, 730 qytetarë janë vaksinuar me dy doza kundër Covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts