Mbi 780 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza kundër COVID, në total 343 raste aktive në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, bën me dije se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 343.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orë janë dhënë 498 doza të vaksinës kundër Covid.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1, 665, 209 doza kundër Covid.

Deri më sot 780, 327 qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat kundër koronavirusit.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158, 010, ndërsa nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 990 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com