Mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, sa qytetarë janë vaksinuar

9 mijë e 764 raste aktive me COVID-19 raportohen në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

MSh bëri të ditur se përgjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 173 raste të reja pozitive, ndërkaq 10 persona vdiqën si pasojë e keqësimit të gjendjes shëndetësore pas infektimit me COVID-19.

Përgjatë 24 orëve u vaksinuan 19 mijë e 193 qytetarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *