Mbijetuan për 40 ditë në xhunglën e Kolumbisë, momenti kur 4 fëmijët që i shpëtuan aksidentit ajror nxirren nga pylli e dërgohen në spital

E ngjashme me një skenar filmi është historia e raportuar orëve të fundit nga mediat ndërkombëtare. Bëhet fjalë për katër fëmijë që u gjetën të gjallë pas gati 40 ditësh në xhunglën kolumbiane, pas një aksidenti ajror që ndodhi më 1 maj në Guaviare në Kolumbinë jugore.

“Ne i gjetëm të gjithë të gjallë’”| i  tha ushtria qeverisë kombëtare.

Nga vendi ku u gjetën fëmijët, ata u dërguan me helikopter në spitalin më të afërt, përpara se të transferoheshin në Bogota.

Por si u gjetën  të gjallë pas një muaji në xhungël?

Në fillim kërkuesit gjetën një palë gërshërë ngjyrë vjollce dhe një llastik flokësh, raporton BBC duke publikuar fotot.

Gjithashtu u gjet një copë metali që dukej se ishte pjesë e një telefoni. Po ashtu ishin mbetjet e frutave që sugjeruan se fëmijët mund të ishin ende gjallë.

Gjurmë të vogla dhe fruta të egra që dukeshin sikur ishin kafshuar, ishin këto shenjat që u dhanë shpresë shpëtimtarëve të fëmijëve të gjetur në xhunglën e Amazonës në Kolumbi, 40 ditë pas rrëzimit të avionit të vogël me të cilin po udhëtonin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts