Mbledhja e Këshillit, Teliti: Kaluan vendime anti-ligjore. Alimehmeti: 6 mln euro në dispozicion inceneratorit nën sekuestro!

mbledhja e keshillit teliti kaluan vendime anti ligjore alimehmeti 6 mln euro ne dispozicion inceneratorit nen sekuestro
mbledhja e keshillit teliti kaluan vendime anti ligjore alimehmeti 6 mln euro ne dispozicion inceneratorit nen sekuestro

Në një komunikim për mediat grupi i Këshilltarëve të opozitës në përfundim të mbledhjes së Këshillit Bashkiak ka akuzuar kreun e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, se i hoqi fjalën opozitës gjatë kësaj mbledhjeje.

Në fjalën e tij Teliti theksoi se sot kanë kaluan tre vendime antiligjore, ndërsa i bëri thirrje prefektit të Tiranës të mos miratojë asnjë akt.

“Sot u konsumua një vepër penale. Kur këshilltar të opozitës priteshin nga mbi 30 policë. Veliaj po gabon rëndë, i hoqi fjalën opozitës, mbajti ligjërate mashtruese dhe u largua”, tha ai.

Nga ana e tij Ilir Alimehmeti nga ana e tij u shpreh kritik për këtë mbledhje. Ai bëri me dije se inceneratorit është në sekuestro nga SPAK.

[embedded content]

“Sot Këshilli Bashkiak i vendosi 6 mln euro të tjera në dispozicion inceneratorit që është në sekuestro. Nuk mund të ishim dakord”, tha ai.

Nga ana e tij Endrit Braimllari tha se Veliaj po punon vetëm për interesin e tij personal.

“Veliaj i çon 6 mln euro inceneratorit që është nën sekuestro nga SPAK dhe kjo është absurde”, ka thënë Braimllari.

[embedded content]

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts