Mbledhja e parë e Grupit të PD-së pas vendimit të Gjykatës, ish-kryeministri Berisha mbërrin në selinë blu


Mëngjesin e sotëm është thërritur mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

godina e PD e zhveshur pa logo rithemelimi berisha2

Pjesë e kësaj mbledhje janë dhe anëtarë nga Komisioni i Rithemelimit. Në selinë blu ka mbërritur dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Kjo është mbledhja e parë e grupit parlamentar që pasi gjykata miratoi vendimet e Kuvendit të 11 dhjetorit të Komisionit të Rithemelimit.

Mbledhjen e thërriti Enkelejd Alibeaj ku një ditë më parë njoftoi se do të zhvillohej sot në orën 09:00.

Mësohet se nu8k kishte ftesë për ish-kryeministrin Sali Berisha. Por në një prononcim për mediat, Berisha tha dje se do të ishte i pranishëm në mbledhje.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.