Mbledhja e parë për vitin 2022/ Edi Rama thërret ministrat në një lokal në ish-Bllok. Përcaktohen objektivat

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot me ministrat mbledhjen e parë për vitin 2022 në një lokal në ish-Bllok.

rama rama

Mësohet se kreu i qeverisë ka përcaktuar objektivat e 300 ditëve të ardhshme.

Sidoqoftë ende nuk bëhen me dije detaje për mediat. Kujtojmë që viti i shkuar u mbyll me analizën e 100 ditëve të para të punës së kabinetit “Rama 3”.

Partia Socialiste është në mandatin e saj të tretë në qeveri, ndërkaq në kampin opozitar ka përplasje mes kreut të PD Basha dhe ish-kryeministrit Berisha.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *