Mbrëmja magjike/ Një shqiptar zgjidhet më i miri në fushë te Maqedonia e Veriut, ja notat


Mbrëmje magjike te Maqedonia e Veriut. Përfaqësuesja modeste e drejtuar nga trajneri Milevski, e cila ka shumë lojtarë shqiptarë në përbërje, regjistroi një nga befasitë më të mëdha në historinë e futbollit duke lënë jashtë Botërorit, Italinë e Mançinit.

Screenshot_12-13-780x439

Të kaltërit, edhe pse e dominuan sfidën dhe kishin një mori rastesh, nuk arritën të shënonin, ndërsa në anën tjetër Aleksandar Trajkovski gjeti rrjetën me një goditje të fuqishme nga distanca në fundin e ndeshjes.

sp161022

Një fakt interesant që vlen të theksohet është se lojtari më i mirë te Maqedonia e Veriut sipas faqes së specializuar të statistikave “Sofa Score”, ishte mbrojtësi me shqiptar, Visar Musliu, i cili është vlerësuar me notën 8.1.

Musliu

Pas tij u vlerësuan portieri Stole Dimitreski me notën 8.0 dhe golashënuesi Trajkovski, me notën 7.2.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *