Mbretëresha do të tërhiqet nga detyrat mbretërore

LONDON, UNITED KINGDOM – JULY 10: (EMBARGOED FOR PUBLICATION IN UK NEWSPAPERS UNTIL 24 HOURS AFTER CREATE DATE AND TIME) Meghan, Duchess of Sussex, Prince Harry, Duke of Sussex, Prince William, Duke of Cambridge and Catherine, Duchess of Cambridge watch a flypast to mark the centenary of the Royal Air Force from the balcony of Buckingham Palace on July 10, 2018 in London, England. The 100th birthday of the RAF, which was founded on on 1 April 1918, was marked with a centenary parade with the presentation of a new Queen’s Colour and flypast of 100 aircraft over Buckingham Palace. (Photo by Max Mumby/Indigo/Getty Images)

23:20 27/04/2021

Familja mbretërore në qendër të thashethemeve mediatike

Familja mbretërore është përfshirë tashmë në vorbullën e thashethemeve mediatike. Spekulimet më të fundit nga shtypi britanik flasin se Mbretëresha do të heqë dorë nga shumë përgjegjësi, ndërsa princi Charles pritet të përjashtojë nga monarkia Harry-n dhe Meghan.

Mbretëresha do të tërhiqet nga detyrat mbretërore pas vdekjes së Princit Philip dhe do të lejojë familjen të marrë më shumë prej detyrave të saj. Këto pretendime vijnë nga ish-korrespondenti mbretëror i BBC Peter Hunt,i cili ka folur në një intervistë për New York Times.

Madhëria e saj u kthye në punë disa ditë pas vdekjes së princit të Edinburgut, por ka të ngjarë të mos kthehet kurrë me oraret e ngarkuara të takimeve të vrullshme ka thënë korrespondenti Hunt. Gjithashtu ai ka parashikuar se Mbretëresha mund të jetë e pranishme në Pallatin Buckingham vetëm për dy ditë në javë dhe se shumë përgjegjësi do t’u kalojnë fëmijëve të saj. Sipas Peter Hunt, mbretëresha me shumë mundësi do të vazhdojë të qëndrojë në Kështjellën Windsor. Ndërkohë sipas shkrimtares Angela Levin që është marrë me biografitë e familjes mbretërore, planet e princit Charles janë që shumë shpejt të përjashtojë nga monarkia Princin Harry dhe Megan me motivacionin për reduktimin e shpenzimeve.

Klan News

Për rezultatet e zgjedhjeve 2021 vizitoni rezultatet.tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.