Mbretëresha Elizabeth lançon birrën e re

19:10 09/05/2021

Hidhen në treg  dy lloje në nder të Princit Philip

Një birrë mbretërore sapo ka dalë në treg. Mbretëresha Elizabeth lançoi produktin në nder të Princit Philip, të prodhuar nga bimët e rritura në pronat e saj Sandringham në Norfolk, Angli.

Burra mbretërore vjen në dy variante: e para është e hidhur tradicionale angleze e filtruar dhe ka 4.3% ABV dhe e dyta është e artë që vjen pak më e fortë me 5% ABV.

Duka e Edinburgut, Princi Philip nuk flinte në darkë pa konsumuar një birrë, ndaj puna e parë me të cilën Mbreteresha Elizabeth u angazhua ishte pikërisht kjo.

Birraria Barsham do nxjerrë shishet e reja me etiketën Windsor dhe lënda e parë, si elbi organik, ashtu edhe uji i pusit janë marrë nga Sandringham, aty ku Mbretëresha dhe Princi Philip bënin pushimet.

Kjo nuk është hera e parë që Mbretëresha e kthen dorën për të prodhuar alkool. Dyqani i dhuratave të Sandringham tashmë shet Celebration Gin, i cili prodhohet në një fabrikë pijesh alkoolike në pasuri.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.