Mbretëria e Bashkuar: Do të dërgojmë më shumë ndihma ushtarake vdekjeprurëse në Ukrainë

20:32 31/03/2022

Sekretari i Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar, Ben Wallace ka njoftuar se do të dërgohen më shumë ndihma ushtarake vdekjeprurëse në Ukrainë.

Dërgesa e re do të përfshijë artileri me rreze më të gjatë dhe më shumë raketa anti-ajrore.

“Do të ketë më shumë ndihma ushtarake vdekjeprurëse që shkojnë në Ukrainë”, u tha ai gazetarëve pas një konference./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.