Mbretëria e Bashkuar në alarm, rriten frikshëm rastet e reja me Covid-19, Skocia rajoni më problematik

Shkalla e rasteve me Covid-19 po rritet frikshëm në të katër kombet e Mbretërisë së Bashkuar, sipas vlerësimeve të fundit nga Zyra për Statistikat Kombëtare.

Një në 80 njerëz në Mbretërinë e Bashkuar do të kishte rezultuar pozitiv në javën deri më 20 gusht.

Shkalla e një në 40 njerëz në Irlandën Veriore javën e kaluar është më e larta që kur vlerësimet e ONS filluan tetorin e kaluar

Në Angli norma është një në 70, në Uells është një në 120 dhe norma për Skocinë është një person në 140 që teston pozitivisht.

Dhe Skocia ka regjistruar një numër rekord të rasteve ditore të Covid pasi numri u rrit mbi 6,000 për herë të pare.

94% e njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar që kanë pasur dy doza të një vaksine Covid do të kenë shumë të ngjarë të kenë një përforcues nëse ofrohet, zbulon një studim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.