Mbretëria e Bashkuar: Putin dëshiron që të frikësojë botën

11:30 09/05/2022

Sekretari i Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar, Ben Wallace ka deklaruar se lideri rus Vladimir Putin po përpiqet që të frikësojë botën me paradën ushtarake në Moskë.

Parada zhvillohet në kuadër të fitores së Luftës së Dytë Botërore mbi nazistët, por Wallace ka deklaruar se Putini dhe rrethi i tij i ngushtë po pasqyrojnë tiraninë e fashizmit. Në një fjalim në Muzeun e Ushtrisë Kombëtare në Londër, Wallace deklaroi:

“Ajo që Presidenti Putin dëshiron është që populli rus dhe bota të jenë të frikësuar”./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *