Mbreti Charles shet 12 kuaj nga stalla e Elizabeth, në ankand gjithashtu edhe ‘Love Affairs’, kampioni i fundit i Mbretëreshës

mbreti charles shet 12 kuaj nga stalla e elizabeth ne ankand gjithashtu edhe love affairs kampioni i fundit i mbretereshes
mbreti charles shet 12 kuaj nga stalla e elizabeth ne ankand gjithashtu edhe love affairs kampioni i fundit i mbretereshes

Mbreti Charles III ka vendosur të shesë një pjesë të kuajve të dashur të Mbretëreshës Elizabeth. Bëhet fjalë për 12 ekzemplarë të stallës së trashëguar nga nëna e tij, që do të dalin në ankand brenda një muaji.

The Sunday Mail raporton duke nënvizuar se mes tyre është edhe ‘Love Affairs’, i fundit që i dha Elizabeth kënaqësi të madhe duke fituar në Goodwood dy ditë para vdekjes së saj.

Mbretëresha – kujton tabloidi anglez – kishte 37 kuaj në garë këtë vit dhe Charles po heq dorë nga pothuajse një e treta e tyre.

Një burim i afërt me qarqet e kuajve tha se ka një interes të madh për ankandin nga stallat de Golfo, “veçanërisht të etur për të blerë dhe pretenduar të kenë një lidhje me Mbretëreshën”.

Një burim mbretëror – raporton Mail – ka konfirmuar se Mbreti do të zvogëlojë numrin e kuajve, por “lidhja midis familjes dhe industrisë së garave me kuaj do të vazhdojë. Dëshira është të vazhdojmë me traditat dhe lidhjet me Royal Ascot, por në një masë më të vogël se Mbretëresha, një entuziaste e madhe e garave me kuaj”.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts