Mbrojtësit ukrainas rrëzojnë helikopterin Ka-52 Alligator në rajonin Kherson

mbrojtesit ukrainas rrezojne helikopterin ka 52 alligator ne rajonin kherson
mbrojtesit ukrainas rrezojne helikopterin ka 52 alligator ne rajonin kherson

Forcat ukrainase kanë rrëzuar një helikopter rus Ka-52 në rajonin Kherson.

Lajmi u njoftua nga Komanda Ajrore e Ukrainës në një postim në Facebook.

“Më 26 tetor, rreth orës 17:00, një njësi e brigadës së raketave anti-ajrore Odesa të Komandës Ajrore Jug rrëzoi një helikopter sulmues rus Ka-52 në rrethin Beryslav të rajonit Kherson”, thuhet në raport.

Më 25 tetor, forcat ukrainase rrëzuan dy helikopterë sulmues armiqësorë Ka-52 në distriktin Beryslav të rajonit Kherson.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts