Mbyllen dy grupe, zbulohen dy çiftet e para të ndeshjeve për fazën me eliminim direkt në Botëror

Katar 2022 ka mbyllur sot ndeshjet në dy grupet e tij, duke përcaktuar rrugëtimin në turne për ekipet që vazhdojnë garën e duke krijuar dy çiftet e para të ekipeve për fazën me eliminim direkt.

kupa e botes world cup

Kështu, të shtunën do të luhet në orën 16:00 ndeshja mes Holandës që fitoi Grupin B dhe SHBA, e cila doli në vendin dytë në Grupin A.

Ndërkaq, të dielën në orën 20:00 do të luhet një tjetër sfidë shumë interesante mes Anglisë që fitoi Grupin B dhe Senegalit, i cili doli i dyti në Grupin B.

PËR RENDITJET DHE KALENDARIN KLIKONI KËTU.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *