Mbyllen hetimet/ Davide Astori mund të shpëtohej, jepet dënim me burg për…Tre vite pas vdekjes së tij, hetimet për ndarjen nga jeta të Davide Astorit janë mbyllur ditën e sotme.

Astori Fiore

Pas tre vitesh hetime, është gjetur edhe një fajtor, teksa bëhet fjalë për ish-mjekun e Fiorentinës, kardiologun Xhorxho Galanti. Ky i fundit është shpallur fajtor për vdekjen e ish-mbrojtësit italian dhe për këtë është dënuar me 1 vit burg.

Sipas Prokurorisë së Firencias, Astori ka ndërruar jetë për shkak të diagnozës së gabuar, për një sëmundje të quajtur “ Kardiomiopatia aritmogjenike ventrikulare”. Prokuroria ka dalë në përfundimin që po të diagnostikohej si duhej kjo sëmundje, atëherë Astori do të shpëtohej. Për këtë është shpallur fajtor Galanti, i cili tashmë është dënuar me 1 vit burg.

1388999750148_infortunio_pepito_le_parole_del_professor_galanti_videostill_1

Kujtojmë se Astori ndërroi jetë më 4 mars të vitit 2018, teksa u gjet pajetë në dhomën e hotelit ku qëndronte me skuadrën e Fiorentinës.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *