Mbyllen sallonet e bukurisë në Afganistan, 60 mijë vende pune të humbura

mbyllen sallonet e bukurise ne afganistan 60 mije vende pune te humbura

Në Afganistan sallonet e bukurisë do të mbyllen në javët e ardhshme me urdhër të talebanëve.

Mbyllja e tyre do të çojë në humbjen e rreth 60,000 vendeve të punës, shkruan BBC.

Sallonet ishin lejuar të vazhdonin të funksiononin që kur talebanët rimorën pushtetin dy vjet më parë, por ata ndryshuan pozicionin muajin e kaluar.

Vendimi kufizon më tej hapësirat e hapura për gratë afgane, të cilave tashmë u është ndaluar hyrja në klasa, palestra dhe parqe.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts