Mbyllet kampi Liya në Bondsteel, një grup afganësh mbeten ende në Kosovë

Kampi që shërbente si shtëpi për qindra afganët e strehuar në Kosovë, u mbyll. I ngritur në bazën amerikane Bondsteel në Ferizaj, Liya mbylli dyert pas dy vjetësh, edhe pse jo të gjithë banorët arritën të largoheshin nga Kosova. Dhjetëra syresh mbeten ende në vend dhe, sipas Departamentit amerikan të Shtetit, “ata vazhdojnë të marrin […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts