Mbyllet numërimi në Kavajë, Fisnik Qosja i koalicionit “BF” zyrtarisht kryetari i ri i bashkisë

Ka përfunduar procesi i numërimit edhe në Kavajë, ku janë hapur 92 kutitë me vota të kësaj bashkie.

Sipas rezultateve paraprake nga KQZ, kandidati i koalicionit “BF”, Fisnik Qosja siguroi mandatin si kryetar bashkie pasi grumbulloi 11761 vota, ose ndryshe 51.89%.

Sakaq, rivali i tij nga kampi i PS-së, Redjan Krali ka arritur që në fund të garës elektorale të mbledhë 10903 vota, ose ndryshe 48.11 % të tyre.

Kavaja është një prej të paktave bashki ku koalicioni opozitar “Bashkë Fitojmë” ka arritur të udhëheqë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts