Mbyllet procesi zgjedhor/ Komisioni i Rithemelimit publikon rezultatin: Ja kush do të jetë kryetari i ri i degëve Poliçan dhe Kolonjë

votimi komisioni i rithemelimitKomisioni i Rithemelimit ka njoftuar se është mbyllur procesi zgjedhor për kryetarin e degëve në Poliçan dhe Kolonjë.

Sipas Komisionit, pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Poliçan u shpall Behar Xhaferraj me 69% të votave.

Ndërsa në degën Kolonjë kryetar i ri do të jetë Viktor Duro, i cili mori 61% të votave.

“Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale falenderon të gjithë anëtarët që u bënë pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të degës së tyre sipas parimit “një anëtar një votë”, për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë e më të hapur”, thuhet në njoftim.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *