Mbyllja e institucioneve të Serbisë në Kosovë dhe vendimi për dinarin, reagon OSBE

Misioni OSBE është shprehur i shqetësuar në lidhje me rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK që parasheh që vetëm valuta euro të përdoret për pagesa, për t’i  dhënë fund përdorimit të dinarit serb. PO ashtu ky mision ka kritikuar edhe mbylljen e institucioneve të Serbisë në Kosovë dhe vendimin për dinarin. Përmes një kumtese, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts