Mbyllni çështje të së shkuarës. Çfarë rezervon kjo javë për 12 shenjat e horoskopit, parashikimi nga astrologu i njohur Jorgo Pulla

Kjo javë është një nga më vendimtaret brenda 2021 si përmes tensioneve dhe konflikteve na tregon me Eklipsin e pare  të dimrit që zhvillohet në 19.11 në aks  Dem – Akrep .

Fillimisht në 15.11katerkendeshi i Diellit nga Akrepi me Jupiterin në Ujor të çon në ekzagjerim dhe arrogancë. Disa problem financiare mund të lindin, por trajtimi ynë është i dyshimtë pasi nuk është e lehtë të gjesh mundesin e artë që do të na mbrojë nga blerjet e panevojshme dhe zgjedhjet e gabuara. Ndjeshmëria ka të ngjarë të çojë në gracka, është mirë të shmangni nënshkrimin e marrëveshjeve për të shmangur gabimet.

Më 16.11 gjashtëkëndëshi i Diellit me Plutonin në Bricjap forcon intuitën dhe vetëbesimin dhe krijon nevojën për lëvizje vendimtare në nivel personal dhe profesional.

Më 17.11 kundërshtimi i Marsit nga Akrepi me Uranin në Demi përmbys të dhënat në çështjet ekonomike dhe emocionale. Nuk përjashtohet mundësia që të ketë zhvillime që do të na ndryshojnë me forcen e  planeteve  dhe do na prishin ekuilibrat. Duhet pasur kujdes për shkak të tensionit që mund të ndodhë sepse është e lehtë të kesh situata shpërthyese apo edhe aksidente.

Më datë 18.11 trekëndëshi i Mërkurit nga Akrepi me Neptunin tek Peshqit kujdeset t’i japë një pushim të këndshëm mendjes. Humori për krijime dhe imagjinata intensive mund të çojnë në ide të rëndësishme që do të na ndihmojnë të shprehim emocione më të thella. Ndershmëria dhe romanca karakterizojnë bisedën në nje marrëdhënie kjo krijon themele të forta dhe lidhje të ngushta me personin që luan nje rol te rendesishem në jetën tonë.

Më 19.11 Eklipsi i Pjesshëm Hënor në boshtin Akrep – Demi krijon një atmosferë të tensionuar në çështjet financiare, marrëdhëniet personale, situatat psikologjike. Është koha të mbledhim një pjesë të vetes që nuk mund t’i shërbejë evolucionit tonë, por kjo nuk është një detyrë e lehtë. Pasiguritë dhe fobitë dalin në sipërfaqe dhe krijojnë situata shpërthyese që nuk janë të lehta për t’u menaxhuar. Ditët kërkojnë qetësi, logjikë dhe maturi sepse është e nevojshme të shohim se cilat pjesë të vetes apo nga cilët persona në jetën tonë të heqim dorë eshte e mundur te behet tani .Kujdes nga çështjet financiare pasi ka mundësi që mendimet qe keni ne koke të bien pas zgjedhjeve të gabuara. Është mirë të moderojme lëvizjet tona dhe të jemi plotësisht të përmbajtur në menaxhimin e buxhetit tonë.

Më 20.11, kendet  e Mërkurit nga Akrepi me Jupiterin në Ujor si dhe me Plutoni në Bricjap na bëjnë thirrje të mos I  ekzagjerojme gjerat  por  të investojmë ne intuitën ton që mund të na çojë në sukses të rëndësishëm financiar dhe personal.

DASHI

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect , fillon një javë shumë e rëndësishme dhe intensive në nivel astrologjik pasi gjatë saj dhe konkretisht më 19/11 do të ndodhë Hëna e Plotë dhe eklipsi Hënor në aksin Dem – Akrep. Ky eklips mund të ngrejë çështje që kanë të bëjnë me ekonomin  tuaja, sigurinë financiare – dhe jo vetëm – si dhe menaxhimin e çështjeve të tilla. Kendet joharmonike te Jupiterit në shenjën e Ujorit me “dritat” e eklipsit tregon se mund të ketë tendencë për vlerësime të gabuara në lidhje me të ardhurat, shpenzimet dhe ekonomin tuaj në përgjithësi. Mundohuni të shmangni disa vendime përfundimtare dhe shqyrtoni me kujdes të gjitha të dhënat, veçanërisht ato që lidhen me çështjet financiare.
Dashuria: Atmosfera e kësaj jave mund të jetë e veshtir disi  e cila do të ndikojë në komunikimin që do të keni me partnerin. Nëse keni një pun të përbashkët, shmangni polemikat për çështje që e shqetësojnë atë, pasi eklipsi duket se ngre çështje që lidhen me sektorin financiar. Dialogu dhe diskutimi do të ndihmojnë shumë për të gjetur një avantazh edhe në gjërat me të cilat nuk jeni dakordesuar. Nëse jeni të lirë, një takim karmik me një person nga e kaluara është një skenar shumë i mundshëm për këtë javë, por shmangni marrjen e vendimeve përfundimtare këto ditë kur gjithçka do të jetë më intensive, pasi ka mundësi të mashtroheni.
Puna dhe Ekonomia: Këto ditë është e mundur të ndjeni se nuk ka asnjë pikë kontakti dhe komunikimi me njerëzit që janë në mjedisin tuaj profesional. Kushtojini vëmendje të veçantë çështjeve që kanë të bëjnë me sektorin financiar, pasi duket se prej andej mund të nisin diskutime të cilat do të ngrenë disa polemika. Këto ditë nuk janë të mira për të marrë një rrezik kur bëhet fjalë për një çështje biznesi apo financa.

 DEMI

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect, ju jeni protagonist i këtyre ditëve pasi më 19/11 do të ndodhë eklipsi i Hënës së Plotë/ në boshtin tuaj (Demi – Akrepi). Do të ndikojë më shumë tek ju që keni lindur në dhjediteshin  e tretë – sidomos tre ditët e fundit të shenjës suaj të horoskopit – dhe duket se do të nxjerrë në pah çështjet që shqetësojnë fushën e marrëdhënieve ndërpersonale. Lëvizjet e disa njerëzve të dashur mund t’ju japing nje lajm jot e qart dhe më pas t’ju irritojnë dhe t’ju bëjnë të merrni vendime që do të përcaktojnë vendimin  e marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve. Mundohuni të mos merrni vendime të nxituara, veçanërisht nëse ato vijnë nga disa tensione të momentit.
Dashuria: Kjo javë mund t’ju bëjë të rishikoni nevojat tuaja emocionale dhe ka shumë mundësi që të largoheni nga një person që deri tani ju ka tërhequr interesin. Ndikimet astrologjike që do të ekzistojnë gjatë gjithë javës tregojnë ndryshime dhe lëkundje të mundshme. Nëse jeni në një lidhje përpiquni të shmangni përballjet me partnerin pasi këto ditë do të jetë e vështirë të parashikoni se si do të zhvillohen dhe sa intensive do të jenë gjerat .
Puna dhe Ekonomia: Një partneritet apo një marrëdhënie profesionale duket se do të jetë në krye të interesit tuaj këtë javë dhe ka shumë mundësi që të mos gjenden për arsyet e duhura. Sjellja e një personi në mjedisin tuaj profesional mund të krijojë pyetje dhe diskutime, mendime të dyta dhe të treta dhe përfundimisht të çojë në tensione. Çdo veprim do të ketë reagimin e duhur, por përpiquni të shmangni futjen në një rreth vicioz polemikash, që nuk do të çojnë askund.

BINJAKET

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect ,një javë gjatë së cilës eklipsi i Hënës së Plotë që do të ndodhë në aksin Demi – Akrep më 19/11 do të japë një prezencë potenciale dhe do të ngjyros emocionet dhe energjinë e ditëve tona . Vëmendja juaj duket se është e përqendruar në përditshmërinë tuaj, mund të ketë disa ndryshime në të të cilat nuk do të fillojnë nga ju por do të vijnë si një nevojë urgjente. Sa më tolerantë dhe pranues të jeni për të ndryshuar – qoftë edhe në minutën e fundit – dhe për disa detyrime shtesë që mund të lindin ose në punë ose në jetën tuaj të përditshme, aq më lehtë do të jetë të dilni pa u dëmtuar nga tensionet këtë javë.
Dashuria: Duket se çështjet e përditshme jo vetëm që do ju shqetësojnë ju dhe partnerin, por mund të bëhen shkak për debate mes jush. Angazhimi në një aktivitet të preferuar në jetën e përditshme do të zvogëlojë ndjeshëm gjasat për polemika dhe tensione. Nëse jeni të lirë gjatë kësaj jave mund të mos keni kohë dhe humor për t’u marrë me çështje personale, flirtime dhe çështje romantike, por nga fundi i kësaj jave humori juaj do të ndryshojë pas komunikimit që do të keni me një person specifik.
Puna dhe Ekonomia: Çështjet e punës si dhe disa detyrime që do të bëjnë shfaqjen e tyre në momentin e fundit në punë do ju pushtojnë shumë këtë javë dhe nuk përjashtohet që t’ju krijojnë ndjenja negative. Jepni përparësi asaj që duhet të bëni pasi vendosja e prioriteteve të duhura do të jetë më e rëndësishmja për këtë javë. Mos i lini gjërat për minutën e fundit pasi programi mund të ndryshojë në më shumë kohe  dhe mund të mos jetë e lehtë ta zbatoni atë program .

 GAFORRJA

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect, ngjarja kryesore dhe shumë e rëndësishme astrologjike e kësaj jave është Hëna e Plotë / Eklipsi Hënor i cili do të ndodhë më 19/11 në aksin Demi – Akrep. Edhe pse këto dy shenja janë miqësore me ju, energjia e eklipsit do të jetë e tillë që mund të krijojë tension tek ju, veçanërisht në mendimet tuaja dhe çdo gjë që ka të bëjë me ndjenjat tuaja. Ju mund të mendoni se nuk është e lehtë të menaxhoni disa situata emocionale, veçanërisht nëse ka probleme me të kaluarën. Sa më shpejt t’i zgjidhni këto çështje, aq më lehtë do të jetë të qetësoheni emocionalisht dhe të mos keni tension të brendshëm.
Dashuria: Këtë javë është e mundur të punoni me partnerin tuaj për një çështje që ka të bëjë me një mik të përbashkët ose një të dashur të përbashkët. Mund të ketë pikëpamje të ndryshme për çështje të palëve të treta, por përpiquni të mos lejoni që këto pikëpamje të krijojnë polemika mes jush. Nëse jeni të lirë duket se do të ndjeni nevojën për të menaxhuar një çështje romantike në mënyrë që të mund të ndiheni mirë. Mesazhi i këtij eklipsi është të mos lejoni që çështjet dhe supozimet e së kaluarës t’ju mposhtin emocionalisht dhe të ndikojnë në të tashmen tuaj.
Puna dhe Ekonomia: Punët dhe përgjegjësitë profesionale nuk duket se do të jenë në qendër të vëmendjes këtë javë, pasi do të ketë probleme në fusha të tjera që do t’ju mbajnë të pazbehur interesin. Megjithatë, mund t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje disa çështjeve në punë, pasi nëse i lini ato në meshir te fatit dhe te mendoni se do të zgjidhen vetë, do të ketë një vështirësi shtesë, të cilën mund ta shmangni nëse i trajtoni në kohë.

LUANI

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect ,këtë javë që mund të mendoni se ka disa çështje që kanë të bëjnë ose me disa çështje familjare ose me ato profesionale, të cilat ju shkaktojnë shqetësime emocionale dhe ndoshta stres. Eklipsi i Hënës së Plotë që do të ndodhë këtë javë në boshtin Demi – Akrep do të krijojë një ekzagjerim në shqetësimet, mendimet dhe ndjenjat tuaja, gjë që do të ndikojë në mënyrën se si i shihni gjërat. Mundohuni të mos e lini veten të josheni nga ekzagjerimet dhe skenarët që mund të bëni dhe të krijoni emocione negative pa të dhënat për t’i mbështetur ato.
Dashuria: Këtë javë duket se prioritetet tuaja nuk do të jenë të njëjta me ato të partnerit, çka tregon se do të duhet përpjekje për të pasur ekuilibër dhe për të shmangur konfrontimet. Angazhimi në aktivitetet e përbashkëta të preferuara do të ndihmojë shumë në disponimin e të dyve. Nëse jeni i lirë, mund të ketë disa çështje në një njohje që do t’ju sjellë mendime të dyta dhe të treta, por shmangni përfundimet këtë javë, pasi duket se gjithçka – qoftë pozitive apo negative – do të shkojë në lupë dhe do të jetë e vështirë. për t’u vlerësuar.
Puna dhe Ekonomia: Ky eklips duket se ngre dhe nxjerr në pah një problematikë e cila ka të bëjë me sektorin profesional. Është e mundur që të hidhen bazat për disa mendime që mund të lidhen me ndryshimin e qëllimeve profesionale, me shumë mundësi edhe me ndryshimin e orientimit profesional. Në çdo rast, duket se ky eklips do të sjellë një periudhë që do të ketë rishikime dhe riorganizime në punë.

VIRGJËRESHA

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect , fillon një javë me lëvizshmëri të madhe pasi duket se lajmet, takimet, komunikimi dhe informacioni do të vijnë me ritme të stuhishme këto ditë. Eklipsi i Hënës së Plotë që do të ndodhë më 19/11 në aksin Demi – Akrep tregon se mund të merrni një vendim të rëndësishëm këto ditë që lidhet me një çështje ligjore, çështje studimore apo një udhëtim të rëndësishëm për ju. Këto lloj çështjesh do të trajtohen nga eklipsi dhe diskutimet rreth tyre do të marrin drejtimin. Mund të ketë disa mosmarrëveshje me njerëz që janë ose në mjedisin tuaj të afërt ose më të gjerë, përpiquni të mos i lini të bëhen tensione. Gjithashtu këto ditë duhet të jeni të kujdesshëm kur udhetoni dhe të mos vraponi, sa do te  shpejtë të jeni me makin .
Dashuria: Komunikimi i mirë me partnerin do të luajë një rol të veçantë për të shmangur tensionet këtë javë – të cilat janë të mundshme – pasi Eklipsi Hënor krijon një atmosferë të rëndë që mban erë baruti. Kushtojini vëmendje skenarit të mësipërm, veçanërisht nëse ka diskutime për çështje financiare ose nëse keni një ekonomi  të përbashkët. Nëse jeni të lirë, mendimet për një person nga e kaluara duket se sjellin në plan të parë kujtimet, të cilat do të zgjojnë emocione të forta. Mundohuni të shmangni vendimet impulsive pasi kjo javë do të jetë emocionalisht intensive, por tensioni emocional nuk nxit stabilitet.
Puna dhe Ekonomia: Rutina juaj e përditshme mund të jetë zhgënjyese këtë javë dhe ka të ngjarë të gjeni mënyra për të shmangur sa më shumë çështjet që lidhen me punën. Gjatë gjysmës së dytë të javës kur shtohen mundësitë për disa mosmarrëveshje në ambientin tuaj profesional, përpiquni të mbani distancë prej tyre dhe të mos përfshiheni në keqkuptime të njerëzve të tjerë.

PESHORJA

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect , këtë javë mund të ndjehet se ka një atmosferë të veshtir disi në një kontekst të përgjithshëm, diçka që mund të krijojë introversion. Hëna e Plotë/Eklipsi Hënor që do të ndodhë më 19/11 në aksin Demi – Akrep -por ndikimi i tij do të nisë që në fillim të javës- mund të nxjerrë në pah disa nga shqetësimet tuaja më të thella që do të ndikojnë në humorin tuaj. Mundohuni të mos ushqeni mendime negative pasi në këtë mënyrë do të ruani optimizmin tuaj. Nëse ka çështje që lidhen me sektorin financiar, veçanërisht nëse ato vijnë nga e kaluara, tregoni interes për to në mënyrë që t’i zgjidhni ato.
Dashuria: Komunikimi i mirë me partnerin do të luajë një rol të veçantë për të shmangur tensionet këtë javë – të cilat janë të mundshme – pasi eklipsi hënor krijon një atmosferë të papritur  dhe kerkon me teper kujdes . Kushtojini vëmendje nismave te reja apo lidhjeve te vjetra qe mund te keni pasur , veçanërisht nëse ka diskutime për udhetime jasht vendit mire eshte te prisni dhe pak . Nëse jeni të lirë, mendimet për një person nga e kaluara duket se sjellin në plan të parë kujtimet, të cilat do të zgjojnë emocione të forta. Mundohuni të shmangni vendimet impulsive pasi kjo javë do të jetë emocionalisht intensive, por tensioni emocional nuk nxit stabilitet.:
Puna dhe Ekonomia: Rutina juaj e përditshme mund të jetë zhgënjyese këtë javë dhe ka të ngjarë të gjeni mënyra për të shmangur sa më shumë çështjet që lidhen me punën. Gjatë gjysmës së dytë të javës kur shtohen mundësitë për disa mosmarrëveshje në ambientin tuaj profesional, përpiquni të mbani distancë prej tyre dhe të mos përfshiheni në keqkuptime të njerëzve të tjerë.

AKREPI

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect , kjo javë do të jetë shumë i rëndësishëm pasi eklipsi i Hënës së Plotë që do të ndodhë më 19/11 në boshtin tuaj (Demi – Akrepi) tregon se do të ketë ngjarje që do të jenë ose rasti ose arsyeja për të vendosur me zhvillimin e marrëdhënieve personale ose profesionale. Ekziston mundësia që ju të mendoni se një cikel është i mbyllur, por mbani mend se sa hapet një cikel  ku mbyllet një tjeter . Para se të merrni ndonjë vendim – veçanërisht nëse ai ka të bëjë me fushën e marrëdhënieve ndërpersonale – vlerësoni me kujdes të dhënat e disponueshme. Katerkendeshi  i Jupiterit nga shenja e Ujorit me “dritat” e eklipsit tregon se ekziston rreziku i nënvlerësimit të disa situatave.
Dashuria: Këto ditë mund të ketë disa çështje që do të krijojnë tension mes jush dhe partnerit, veçanërisht nëse në orar ka disa detyrime që ju shtyjnë dhe mund të çojnë në shpërthime emocionale. Nëse jeni të lirë mund të ndiheni konfuz për zhvillimin e një njohjeje dhe të dhënat që do të keni nuk do t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë po ndodh. Ai mbajti qëndrim pritjeje për këtë javë pasi nga e nesërmja duket se gjërat do të nisin të zbardhen.
Puna dhe Ekonomia: Vetëkontrolli dhe gjakftohtësia do t’ju ndihmojnë të përballoni situatat kërkuese që mund të ekzistojnë në punë këtë javë. Mundohuni të shmangni përballjet dhe zënkat pasi këto ditë do të jenë shumë të lehta për t’u ndodhur, por nuk do të sjellin rezultatet e duhura. Ju mund të mendoni se një partneritet ose një marrëdhënie profesionale ka bërë rrethin e plotë, por përpara se të merrni një vendim, merrni parasysh me kujdes të dhënat që ekzistojnë dhe çfarë prisni për të ardhmen.

SHIGJETARI

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect ,kjo javë dhe konkretisht më 19/11 do të ndodhë eklipsi i Hënës së Plotë në aksin Demi – Akrep, i cili mund të nxjerrë në pah disa çështje të së shkuarës në të cilat ka disa çështje pezull. Surprizat do të jenë një komponent i kësaj jave, në fakt duket se mund të ketë të dhëna të reja për një çështje pune. Ju mund të mendoni se njerëzit përreth jush nuk mund t’ju kuptojnë dhe të dëgjojnë nevojat tuaja emocionale. Mos lejoni që ndjenja të tilla të shprehen me tension, pasi dialogu është ai që më së shpeshti zgjidh çështje të tilla.
Dashuria: Eklipsi që do të ndodhë këtë javë do të sjellë në plan të parë disa ngjarje të së shkuarës të cilat duket se do të ndikojnë në humorin tuaj dhe ndoshta do të sjellin disa diskutime mes jush dhe partnerit. Sigurisht që do të ishte mirë të mos thelloheshe në çështje të së shkuarës nëse nuk ka arsye për një gjë të tillë, pasi sa më shumë të mendosh për të kaluarën aq më e vështirë do të jetë të përqendrohesh tek e tashmja. Nëse jeni të lirë të gërmoni një histori romantike nga e kaluara, mund të zgjojë emocione të forta, por çdo vendim ka nevojë përveç zemrës dhe logjikës.
Puna dhe Ekonomia: Disa çështje profesionale duket se ju pushtojnë shumë këto ditë dhe nuk përjashtohet që të dalin në plan të parë në mënyrë bindëse. Kjo do të bëjë presion mbi ju dhe ky presion do të ndikojë në mënyrën se si reagoni ndaj stimujve të të tjerëve. Mundohuni të mos e lini veten të tërhiqen nga reagimet dhe vendimet e pakujdeseshme .

BRICJAPI

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect ,me Hënën e Plotë / Eklipsi Hënor që do të ndodhë më 19/11 në aksin Demi – Akrep por ndikimi i tij do të nisë nga fillimi i javës, duket se do të bëni disa rishikime të cilat kryesisht do të kenë të bëjnë me fushën romantike.  Ju mund të mendoni se jeni në një udhëkryq ndryshimi dhe se nevojat dhe prioritetet tuaja emocionale do të luajnë një rol. Mundohuni të mos merrni vendime impulsive sidomos për çështjet e zemrës këtë javë, pasi rrethanat astrologjike që do të ekzistojnë, dëmtojnë stabilitetin dhe sjellin surpriza.
Dashuria: Këto ditë është e mundur të filloni të dëgjoni më shumë nevojat tuaja emocionale, diçka që do ta kthejë interesin tuaj drejt çështjeve romantike. Ka mundësi të bëni një bisedë me një person që ju ka tërhequr vëmendjen dhe kjo bisedë do të tregojë shumë për zhvillimin e kësaj njohjeje. Nëse jeni në një lidhje përpiquni të gjeni kohë dhe të surprizoni partnerin ose kushtojini kohë një aktiviteti të përbashkët të preferuar, pasi java ka nevojë për diçka që t’ju tërheqë nga rutina e përditshme dhe t’ju mbajë të angazhuar   me kënaqësi.
Puna dhe Ekonomia: Diskutimet do të japin e marrin këtë javë por ka shumë mundësi që të dëgjohen shumë informacione që ose nuk përputhen me realitetin ose do të jenë të vështira për t’u zbatuar, ndaj mbani një shportë të vogël. Ndoshta disa çështje që lidhen me pjesën financiare të një çështjeje biznesi dalin sërish në pah, përpiquni të shmangni lëvizjet dhe vendimet që përfshijnë rrezik.

 UJORI

Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect, këtë javë duket se do të shfaqen disa detyrime familjare apo disa çështje që lidhen me shtëpinë apo me të afërmit tuaj. Eklipsi i Hënës së Plotë që do të ndodhë më 19/11 në boshtin Demi – Akrep mund të krijojë shqetësime praktike ose emocionale. Mundohuni të shmangni tensionet këto ditë pasi ato do të krijojnë distancë emocionale me të dashurit tuaj. Është fakt që mund të ketë çështje që do të nxisin polemika, por ju do të fitoni nëse i kaloni.
Dashuria: Disa diskutime me partnerin tuaj që mund të kenë të bëjnë me hapësirën ku jetoni dhe disa punë shtëpiake duket se monopolizojnë interesin tuaj këtë javë. Mund të sjellin edhe disa mosmarrëveshje mes jush të cilat do të kenë nevojë për humor të mirë dhe durim për t’i kapërcyer. Nëse jeni të lirë, është e mundur të ndryshoni kurs kur bëhet fjalë për një njohje apo një romancë romantike që ekziston aktualisht në jetën tuaj, pasi prioritetet tuaja duket se ndryshojnë.
Puna dhe Ekonomia: Këtë javë do t’ju duhet të bëni përpjekje për të shmangur personat që do të tentojnë të krijojnë tension në punë. Për shkak të eklipsit që do të ndodhë më 19/11, duket se e gjithë java do të “rrezatoj”. Shume ku mund te ju prish disa ekujlibra Duhet të bëni kujdes që të mos rrëmbeheni nga ky humor konfliktual, i cili mund të ndikojë jo vetëm në marrëdhëniet me njerëzit në mjedisin tuaj profesional, por edhe në çështje praktike të punës.

PESHQIT
Nje jave sa me te lumtur dhe te begate ju urojme ne cdo aspect ,këtë javë me Hënën e Plotë/Eklipsin Hënor që do të ndodhë në aksin Demi – Akrep më 19/11, duket se do të kërkoni shoqërinë e njerëzve që njihni, të cilët mund të kuptojnë shqetësimet dhe nevojat tuaja. Kontakti emocional do të luajë një rol të madh për ju dhe humorin tuaj këtë javë, ndaj përpiquni të kaloni sa më shumë kohë të mundeni me të dashurit tuaj. Ju mund të jeni të preokupuar me disa çështje që shqetësojnë njerëzit në mjedisin tuaj të afërt, në disa raste është e mundur që ju të duhet të ndërmerrni veprime aktive për t’u zgjidhur.
Dashuria: Këto ditë duket se do të ketë disa çështje që mund të mos ju shqetësojnë ju dhe partnerin tuaj, por për disa arsye do të jenë në qendër të interesit tuaj, ndoshta sepse do të kenë të bëjnë me miqtë ose të dashurit e përbashkët. Mundohuni të mos lejoni që çështje të tilla të shkaktojnë mosmarrëveshje mes jush, pasi këtë javë do të jetë e lehtë të përshkallëzohet në tensione. Nëse jeni të lirë, një takim i papritur apo edhe një njohje e re duket se ka ardhur për të qëndruar dhe do t’ju pushtojë për një kohë të gjatë.
Puna dhe Ekonomia: Çështjet që lidhen me punën nuk do t’ju interesojnë këtë javë, por do të ketë një sërë çështjesh që nëse nuk trajtohen, ka të ngjarë të shkaktojnë probleme më vonë. Qëndroni larg njerëzve që shihni duke kërkuar një mënyrë për të qetësuar nervat e tyre dhe mos u futni në procesin e debatit me ta. Mund të ketë disa informacione që do t’ju bëjnë të ndryshoni mendim  dhe të ndiqni instiktin tuaj , mos u nxitoni  përpara se të nxirrni përfundimet tuaja.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.