Mbytet një anije me emigrantë në Tunizi, 8 të vdekur

Rojet bregdetare tuniziane shpëtuan 43 migrantë nga vende të ndryshme afrikane natën midis 9 dhe 10 korrikut, të cilët ishin në bordin e një anijeje që ishte fundosur në brigjet e Sfax. Kjo u njoftua nga Ministria e Brendshme e Tunizisë, duke shpjeguar se në fundosjen e anijes të paktën 8 persona, trupat e të cilëve u gjetën, vdiqën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *