Me 10 mln euro kokainë në Slloveni, arrestohet një shqiptar dhe një brazilian

me 10 mln euro kokaine ne slloveni arrestohet nje shqiptar dhe nje brazilian
me 10 mln euro kokaine ne slloveni arrestohet nje shqiptar dhe nje brazilian

Policia sllovene ka sekuestruar një ngarkesë të madhe kokaine, 260 kilogramë, në portin e Koperit pasi dy zhytës u panë pranë një anijeje që transportonte sojë nga Amerika e Jugut.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia sllovene e lajmeve Sta. Dy burrat, një shtetas brazilian dhe një shtetas shqiptar, mbërritën në port me jet ski përtej lumit Rizana.

Sipas medias sllovene, kokaina në tregun e zi kap vlerën e rreth 10 milionë eurove.

(Balkanweb) 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts