Me 14 të famshëm në bord, super jahti luksoz mbërrin në brigjet e ishullit grek

Mykonos është vendi për të qenë për të gjithë të pasurit dhe të famshmit në verë. Por, pa marrë parasysh sa para mund të shpenzojë, madje ata duhet të kenë qenë të impresionuar me pamjen e një jaht super-luksoz prej 95 metrash që mbërrin në plazhin e Psarou.

“O’Pari”, lëshuar vitin e kaluar, ky super kryqëzor i gatshëm për charter  95 metra nuk është vetëm anija e fundit e oborrit, por bazohet në përvojën e fituar nga 13 anijet e ndërtuara para saj nën emrin Golden Yachts. Ajo i përket pronarit grek të anijeve Paris Dragnis.

Anija mbresëlënëse detare ofron atyre që janë të gatshëm të nxjerrin një milion euro të freskët për ta marrë me qira, lundrime emocionuese në ishujt grekë dhe renditet nga ekspertët ndër pesë jahte më të bukura në botë. Ajo u ndërtua tërësisht në kantjerët e Perama.

Kuvertat në ambiente të jashtme përfshijnë një helipadë në kuvertën e sipërme, një zonë për banjo në natyrë me një kuvertë DJ, një bar, një xhakuzi dhe qasje në një banjë me një sallon masazhesh, banjë turke dhe sauna. Brendësia dallohet për elegancën, luksin dhe komoditetin që do të kishte zili edhe një hotel me pesë yje.

14 mysafirët e saj janë akomoduar në 12 kabina, të gjitha të zbukuruara me mermer dhe mozaik. Dizajni i rafinuar, veprat unike të artit që e zbukurojnë atë dhe vëmendja ndaj detajeve e çojnë përvojën e lundrimit në një tjetër nivel.

Karakteristikat e dizajnit të jashtëm janë më të dukshme, të tilla si pishina e madhe gjatësore e notit në kuvertën e urës, shtylla e helikatave me prekje dhe lëvizje në pjesën e përparme dhe struktura e shkëlqyeshme e direkut që ndan zhurmën e diellit në dy seksione. Të ndarë nga një bar dhe një zonë ngrënieje, të ftuarit mund të tërhiqen në dhomën e diellit gjatë ditës për një zhytje në Jacuzzi përpara, ose ta përfundojnë natën e tyre me një shfaqje të filmave më të fundit nën dritën e yjeve në një mjedis të kinemasë së jashtme që mund të rregullohet nga ekuipazhi .

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.