Me 6 kg drogë e 1 kg eksploziv, arrestohet autori i dytë në Kukës. Në korrik u arrestua edhe i vëllai

me 6 kg droge e 1 kg eksploziv arrestohet autori i dyte ne kukes ne korrik u arrestua edhe i vellai
me 6 kg droge e 1 kg eksploziv arrestohet autori i dyte ne kukes ne korrik u arrestua edhe i vellai

Një 52-vjeçar nga fshati Brekije në Kukës u arrestua nga policia pasi rezultonte në kërkim prej datës 20 korrik të këtij viti.

Flamur Aliaj, ishte shpallur në kërkim në kuadër të një operacioni të koduar “Cooperation”, ndërsa në pranga ka përfunduar më herët vëllai i tij dhe një bashkëpunëtor.

Njoftimi:

Kukës/Kontrolle intensive në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, për lokalizimin dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Bashkëposedues i 1 kilogrami lëndë eksplozive, 6 kilogramëve cannabis sativa dhe një sasie municioni luftarak, kapet dhe vihet në pranga 52-vjeçari i shpallur në kërkim.

Lënda eksplozive, droga dhe municioni u gjetën nga Policia, më datë 20 korrik 2022, si rezultat i operacionit “Cooperation”. Gjatë tij u arrestuan vëllai i 52-vjeçarit dhe një 36-vjeçar, bashkëpunëtorë në këto veprimtari kriminale.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts