MĂ« 8 Shkurt lancohet Samsung Galaxy S22

10:41 11/01/2022

Samsungu pritet t’i kthehet datave tĂ« zakonshme pĂ«r lancime tĂ« pajisjeve mĂ« tĂ« reja. Sipas raportimit mĂ« tĂ« ri, telefoni Galaxy S22 do tĂ« lansohet mĂ« 8 Shkurt.

Siç raportohet në Korenë e Jugut, Samsungu po planifikon një ngjarje më 8 Shkurt dhe se pritet që pajisja e re të lancohet në një event online.

Gjithashtu thuhet se do tĂ« ketĂ« njĂ« konfigurim tĂ« trefishtĂ« tĂ« kamerĂ«s – njĂ« aparat kryesor 50 MP, njĂ« aparat ultra tĂ« gjerĂ« dhe njĂ« aparat telefoni me zmadhim optik 3x. Versioni Ultra pritet tĂ« ofrojĂ« njĂ« kamerĂ« kryesore prej 108 MP. Karakteristikat e tjera pĂ«rfshijnĂ« njĂ« ekran 120Hz, altoparlantĂ« stereo, karikim tĂ« shpejtĂ«, karikim pa tel dhe rezistencĂ« ndaj ujit.

Ftesat pritet të dërgohen më vonë gjatë muajit. Paraporositë për Galaxy S22, S22+ dhe S22 Ultra pritet të nisin më 9 Shkurt, ndërsa shitjet më 24 Shkurt.

Krahas pajisjeve të Galaxy S22 do të lancohet edhe tableti Galaxy Tab S8, me tri variante.

Klan News

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.