Me armë e granata në duar, talebanët s’kanë të ndalur, lundrojnë me varka në liqen

Që pas marrjes së pushtetit, talebanët janë parë përpos anës ushtarake dhe vendosjes së rregullit në vend, edhe duke u argëtuar. Së fundmi, ata janë fotografuar të armatosur me granata dhe pushkë, duke lundruar me varka në parkun nacional Band-e Amir.

Në një nga fotografitë e shpërndara në Twitter nga gazetari Jake Hanrahan, talibanët shfaqen duke mbajtur në duar granata dhe armë të ndryshme zjarri.

Liqenet blu të vendit ishin konsideruar si një strehë relativisht e sigurt para marrjes nën kontroll të grupit militant muajin e kaluar.
James Willcox, themeluesi i kompanisë turistike me bazë në Mbretërinë e Bashkuar Untamed Borders, tha se dikur kishte qenë mjaft e sigurt për të sjellë grupe vizitore.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *