Me dy medalje ari, ekipi kosovar i xhudos kthehet nga Tokyo, Albin Kurti i pret në aeroport

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti, ka dalĂ« nĂ« pritje tĂ« ekipit tĂ« xhudos sĂ« KosovĂ«s nĂ« aeroportin ndĂ«rkombĂ«tar “Adem Jashari”.

I pari i vendit do të mbajë një konferencë për media së bashku me ekipin që i solli Kosovës dy medalje të arta.

Driton Kuka së bashku me ekipin e tij, në veçanti Nora Gjakovën e Distria Krasniqin, do të tregojnë emocionet nga medaljet e fituara.

MĂ« pas, ekipi do tĂ« niset drejt PrishtinĂ«s, derisa njĂ« organizim tjetĂ«r Ă«shtĂ« gati nĂ« sheshin “Zahir Pajaziti”.

Nga aty, medalistet e arta do t’u drejtohen qytetarĂ«ve qĂ« janĂ« mbledhur nĂ« shesh, por edhe atyre nga shtĂ«pitĂ« qĂ« e shikojnĂ« ngjarjen.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.