Me flamurin e BE-së, i jepet lamtumira e fundit presidentit të Parlamentit Europian David Sassoli

me flamurin e be se i jepet lamtumira e fundit presidentit te parlamentit europian david sassoli

Me flamurin e BE në arkivol, i jepet lamtumira e fundit presidentit të Parlamentit Europian David Sassoli , në Santa Maria degli Angeli.

Të pranishëm ishin zyrtarë të lartë europianë.

Në funeralin shtetëror ishin gjithashtu kryeministri italian Mario Draghi, presidentja e KE-së Ursula von der Leyen, si edhe presidenti i Këshillit të BE-së Charles Michel.

Sassoli humbi jetën në moshën 65-vjeçare, ai ishte i shtruar në spital që nga 26 dhjetori, pasi kishte probleme shëndetësore të sistemit imunitar.

Sakaq rreth 600 persona nga Shtabi i Policisë së Romës u angazhuan për të garantuar rendin publik sipas protokollit të përcaktuar.

112834922 B2f5805c F1d2 4571 B8a4 8574413c4bf7

111923827 Fa207db4 8c41 4b76 A42e 65bb1cb132ec

112834922 B2f5805c F1d2 4571 B8a4 8574413c4bf7 (1)

112834232 B13708ed D105 4e5c 9cfe 2a13880c497d

112838101 29465e4a 0111 4b9d B525 5149bff5f630

112836910 737c8814 A4dd 4492 A354 Cddb70cb0cfe

112835793 4e7df9ba 753b 40c8 B339 422acab9916f

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts