Me kafe në dorë në Kievin e boshatisur, këshilltari i Zelenskyt: Kryeqyteti më i bukur edhe në kohë lufte (VIDEO)

“Kievi është i mrekullueshëm, edhe në kohë lufte,” tha Mikhail Podolyak, këshilltar i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenski.

Në një postim në Twitter, së bashku me bashkëpunëtorët e tjerë të Volodymyr Zelensky, si kreu i Komitetit Qendror të partisë, David Arakhamia, ata shfaqen teksa ecin në rrugët e kryeqytetit ukrainas.

Madje, edhe pse është bosh Kievi, siç thonë ata, kanë arritur të gjejnë dhe të pinë kafe. Qindra komente vlerësojnë lëvizjen e tyre, duke thënë se është një akt trimërie dhe duan t’u japin kurajo dhe forcë njerëzve që po vuajnë dhe janë në vijën e parë të betejës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *