Me një foto të veçantë, kryeministri Rama uron 111 e Pavarësisë së Shqipërisë

me nje foto te vecante kryeministri rama uron 111 e pavaresise se shqiperise

Kreu i qeverisë së vendit, Edi Rama, ka uruar 111 e Pavarësisë së Shqipërisë.

Rama ka zgjedhur një foto ku shfaqet një vogëlushe me kostum tradicional shqiptar dhe një flamur kuq e zi, teksa shkruan në Facebook: Mirëmëngjes. Gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë.

  • foto galeri

Kujtojmë se këtë 28 Nëntor, për herë të parë në vendin tonë do të organizohet Parada e shqiptarëve. Me pjesëmarrjen e mijërave shqiptarëve nga të gjitha trojet, parada do të mbledhë mbi 150 Ansamble popullore. Parada do të fillojë në orën 11:00.

Parakalimi fillon nga sheshi “Nënë Tereza”, si pika e grumbullimit, për të vijuar në drejtim të sheshit “Skënderbej”, aty ku do të bëhet ngritja ceremoniale e flamurit. Ndërkohë që presidenti, kryeministri, kryetarja e Kuvendit do të bëjnë ngritjen ceremoniale të flamurit në orën 10:00 në Vlorë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts