“Më ofenduan”, ministrja e sapoemëruar e Arsimit u drejton gishtin e mesit protestuesve kundër Boris Johnson (VIDEO)

me ofenduan ministrja e sapoemeruar e arsimit u drejton gishtin e mesit protestuesve kunder boris johnson video
me ofenduan ministrja e sapoemeruar e arsimit u drejton gishtin e mesit protestuesve kunder boris johnson video

Ministrja e Arsimit në Britaninë e Madhe, Andrea Jenkyns, është vënë në qendër të kritikave, pasi është filmuar duke u treguar gishtin e mesit protestuesve të fushatës “Bye Boris” që ndodheshin përpara Downing Street, duke pritur rezultatin e mbledhjes që vendosi fatin e Kryeministrit.

Deputetja konservatore e ka mbrojtur gjestin e saj ndaj turmës së protestuesve kundër Boris Johnson, duke thënë: “E humba durimi, sepse më ofenduan”.

Deputetja konservatore dhe ministrja e re e Arsimit e sapoemëruar, gjithsesi ka pranuar se ajo ‘duhej të kishte treguar më shumë qetësi’ gjatë incidentit.

“Duhet të kisha treguar më shumë gjakftohtësi, por edhe unë jam njeri”, shtoi zonja Jenkyns.

Ajo tha se po mbronte veten e saj pasi iu nënshtrua ‘abuzimit’ gjatë viteve, duke përfshirë dy kërcënime me vdekje në javët e fundit.

Ndërkohë vetë konservatorët e sulmuan sot ministren e tyre pasi videoja u bë publike. Udhëheqësi i Dhomës së Deputetëve, Mark Spencer ka thënë se i takon zonjës Jenkyns të ‘justifikojë’ veprimet e saj, ndërsa ish-ministri i shkencës George Freeman e kritikoi sjelljen e saj, duke e konsideruar si ‘të tmerrshme’.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts