Me pranga dhe sytë e lidhur, gjendet varr masiv me 30 kufoma në Gaza

me pranga dhe syte e lidhur gjendet varr masiv me 30 kufoma ne gaza
me pranga dhe syte e lidhur gjendet varr masiv me 30 kufoma ne gaza

Një varr masiv me trupat e dhjetëra të burgosurve palestinezë, me sytë e lidhur dhe pranga është gjetur në Gaza ndërsa autoritetet palestineze kanë bërë thirrje për një hetim ndërkombëtar.

Lajmi është bërë i ditur nga Al Jazeera, sipas së cilës të paktën 30 trupa u gjetën në “qese të zeza plastike” pranë shkollës Hamad, në veri të Gazës.

Sipas dëshmitarëve, personave u ishin lidhur sytë, ishin torturuar dhe vrarë.

“Ndërsa po pastronim, hasëm në një grumbull rrënojash në oborrin e shkollës. U tronditëm kur zbuluam se dhjetëra kufoma ishin varrosur nën të”,tha një dëshmitar.

“Kur i hapëm qeset e zeza, i gjetëm trupat tashmë të dekompozuar”, shtoi dëshmitari.

Korrespondenti i Al Jazeera, Tareq Abu Azzoum, tha se identifikimi i disa trupave ishte i pamundur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts